Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Już po raz siódmy grudziądzka majówka upłynie pod znakiem dużej imprezy sportowej. Kolejny Półmaraton Grudziądz Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego już 1 maja. Organizatorzy: MORiW, Akademia Biegania i maratończyk Mariusz Giżyński zapraszają aż na dwa dni sportowych i okołosportowych atrakcji.


Na listach startowych jest ponad 900 osób – dorosłych i dzieci, z czego duża część z naszego miasta i regionu. To głównie dla nich w dniu 30 kwietnia czynne będzie Biuro Zawodów w Marinie Grudziądz przy ul. Portowej 8. Od 16.00 do 20.00 będzie można odebrać pakiety startowe zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.  Jak co roku nie zabraknie akcentu związanego z osobą patrona biegu Bronisława Malinowskiego. O godz. 18.00 w Marinie odbędzie się spotkanie z gośćmi półmaratonu, którymi w tym roku są:  dwukrotny wicemistrz Polski w maratonie Mariusz Giżyński oraz Krystian Zalewski – wybitny lekkoatleta, biegający na wysokim poziomie na dystansie 3.000 m z przeszkodami, uważany za kontynuatora sukcesów sportowych Bronisława Malinowskiego, olimpijczyk z Rio de Janeiro, który w ostatnich tygodniach sensacyjnym wynikiem 1:02:36 zadebiutował w półmaratonie. - Spotkanie jest otwarte i zapraszamy na nie nie tylko uczestników naszego biegu, ale i wszystkich zainteresowanych grudziądzan – mówi dyrektor MORiW Izabela Piwowarska. – Mamy ogromne szczęście mogąc gościć na naszej imprezie w mieście Bronka tak utytułowanych biegaczy. Po spotkaniu, ok. godz. 18.30, wszyscy biegacze, którzy odbiorą tego dnia pakiet startowy, mogą wziąć udział w pasta party.


Start półmaratonu zaplanowano na godz. 11.00 1 maja. W tym dniu Biuro Zawodów czynne będzie na Stadionie Centralnym od godz. 8.00 do 10.30. Po wspólnej rozgrzewce i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Bronisława Malinowskiego biegacze wybiegną ze stadionu Olimpii na trasę ulicami: Piłsudskiego, Mikołaja z Ryńska, Kochanowskiego, Łyskowskiego, Piłsudskiego, Al. 23 Stycznia, Toruńską, Marcinkowskiego, Portową, Gdyńską, przez most na Wiśle, a potem przez Dragacz, Grupę, Buśnię do Rulewa. W mieście utrudnień w ruchu spodziewać się można od godz. 10.50 do 11.40.
1 maja uczestnicy biegu mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w drodze na i z biegu. Dla zmotoryzowanych przygotowywane są bezpłatne parkingi na ul. Sienkiewicza. W dniu biegu wjazd na stadion będzie możliwy jedynie od ul. Modrzewskiego (koło WORDU), gdzie gości pokierują tablice informacyjne.


W Rulewie od godz. 10.30 odbywać się będą biegi dzieci pod hasłem „Być jak Bronek”.
- Zapraszamy mieszkańców do kibicowania sportowcom, którzy podejmują wielki wysiłek przebiegnięcia ponad 21 km, aby upamiętnić naszego wspaniałego sportowca Bronisława Malinowskiego –  zaprasza Izabela Piwowarska. - Biegacze, którzy od 7 lat uczestniczą w naszym biegu chwalą grudziądzan za gorący doping i wsparcie. W tym roku kibice umawiają się na rogu Alei 23 Stycznia i Toruńskiej, by dopingować biegaczy wspólnie z Miejską Orkiestrą Dętą, zaś na moście energii biegaczom dodawać będą młodzi perkusiści z zespołu Macieja Gburczyka. Jak co roku będzie można ich spotkać w miejscu, gdzie w 1981 roku B. Malinowski zginął w wypadku. Jak co roku też koło krzyża upamiętniającego śmierć sportowca będzie wisiała biegowa koszulka półmaratonu Śladami Bronka Malinowskiego.

powrót do listy