Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Marina Seniorom
„Zakochaj się w życiu po sześćdziesiątce” to program aktywności dla osób starszych, który przygotowuje MORiW. Program trwał będzie do czerwca, a wszystkie propozycje, jakie przygotowuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku mają na celu aktywizację osób starszych oraz poprawę jakości ich życia poprzez aktywność fizyczną, rozwój wewnętrzny oraz kontakty społeczne.

Zajęcia odbywać się będą w formie spotkań, wykładów, warsztatów, ale także treningów, potańcówek czy spotkań przy ognisku. Bazą akcji będzie obiekt grudziądzkiej Mariny przy ul. Portowej 8. Cześć zajęć będzie bezpłatnych, zaś część za odpłatnością, a dla posiadaczy Karty Seniora z dodatkową zniżką.

- Seniorzy to duża i bardzo aktywna część społeczności naszego miasta. Współpracujemy z nimi na wielu polach – organizujemy zajęcia rekreacyjne, oferujemy wolontariat,  pomagamy przy organizacji imprez środowiskowych. Ciągle jednak nasi seniorzy oczekują więcej możliwości spędzania czasu aktywnie, stąd pomysł na program – mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW. – Chcemy zaproponować osobom starszym zarówno możliwość aktywności fizycznej, ale także skorzystanie z innych możliwości jakie niesie życie w wieku senioralnym. Stąd wykłady motywacyjne, warsztaty psychologiczne, ale także potańcówki, wycieczki czy ogniska dające możliwość zawierania nowych znajomości czy przyjaźni.

Pomysły na kolejne działania ciągle powstają, zapraszamy wiec chętne instytucje, stowarzyszenia, firmy, które maja coś do zaoferowania seniorom do współpracy z Mariną, tel. 726 921 919. Przypominamy, że w Marinie funkcjonuje też kawiarnia 834 Cafe Marina, w której przygotowano specjalne ceny dla osób posiadających Kartę Seniora.

W marcu w ramach projektu „Zakochaj się w życiu po sześćdziesiątce” proponujemy:

18.03.2019
Godz. 11.00

Marina  Spotkanie z trenerem motywacji. Temat spotkania: „Jak pokochać siebie”.
Zajęcia o charakterze motywacyjno-rozwojowym, jak odnaleźć i zrozumieć siebie na tle zachodzących zmian w życiu. Warsztat jest przeznaczony zarówno dla kobiet i mężczyzn, poszukujących akceptacji dla siebie i swoich zachowań.
Spotkanie bezpłatne, poprowadzi je trenerka Izabela Globke, certyfikowany trener NGO – praca z osobami starszymi

25.03.2019
Godz. 11.00
Marina  Rękodzieło i warsztaty plastyczne:

Pudełko ozdobione techniką decoupage – pudełko ozdobione wg własnych upodobań  wzorem wyciętym z serwetki (technika serwetkowa).
Wpisowe: 15 zł, 7 zł z Kartą Seniora

29.03.2019
Godz. 11.00
Marina  Zioła św. Hildegardy
– pogadanka na temat diety św. Hildegardy, opierającej się na produktach warzywnych, owocowych i orkiszu, która przywraca harmonię między ciałem i duchem, przy użyciu naturalnych metod.
Spotkanie bezpłatne, poprowadzi Izabela Globke, certyfikowany trener NGO – praca z osobami starszymi.

22.03. (piątek) godz. 10.00 zajęcia inauguracyjne Aktywny senior, nieodpłatne

26.03 wtorek i  29 marca piątek, godz. 10.00 Aktywny senior:
1. Pilates Senior - zajęcia Pilates dla seniorów to propozycja dla wszystkich starszych osób, które pragną w relaksującej atmosferze pozbyć się napięć i stresów, jednocześnie wzmacniając i rozciągając mięśnie. Ćwiczenia pozwalają skutecznie odciążyć kręgosłup, poprawić postawę i przyczyniają się do ogólnej poprawy zdrowia i samopoczucia
2. Fit Ball - to ćwiczenia z użyciem piłek. To rodzaj treningu, w którym do ćwiczeń wykorzystuje się gumową, napompowaną powietrzem piłkę gimnastyczną. Trening z piłką wzmacnia mięśnie wokół kręgosłupa mięśnie brzucha. Ćwiczenia z piłkami to także doskonała forma relaksu i atrakcyjne urozmaicenie ćwiczeń wykonywanych na matach lub w pozycji pionowej.

Zajęcia prowadzą instruktorki klubu Fit House, wstęp 7 zł, z Kartą Seniora 6 zł.
Można wykorzystywać zakupione wcześniej karnety.

Serdecznie zapraszamy

Patron medialny:

 

powrót do listy