Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Dwuosobowa, rodzinna wyprawa na Makalu (8.463 m n.p.m.), Lecha i Wojtka, ojca i syna. Dla Lecha miało to być ukoronowanie 40 lat wspinania, dla Wojtka przełamanie złej passy - na Nandze Parbat - atak Talibów, na Lhotse - trzęsienie ziemi, dla obu - ich pierwszy ośmiotysięcznik. Nagroda „Wiecznie Młodzi” przyznana Lechowi na KOLOSACH 2017 ułatwiła przygotowania.

Mimo panoszącej się dziś w górach komercji, udało się im zachować aspekt sportowy - wspinali się bez pomocy szerpów, Wojtek także bez tlenu.

Gdy ruszyli do ataku szczytowego byli jedynym zespołem na całym Makalu. Droga zejściowa wystawiła ich na ciężką próbę: utrata czołówki, nieplanowany biwak na wysokości ok. 8.200 m, załamanie pogody, która przytrzymała ich trzy dni w obozie IV na 7.600 m. Jednak prawdziwe kłopoty zaczęły się w obozie II, gdy do bazy było już bardzo blisko. Lech chciał sprawdzić, czy „pan pod 70-tkę” potrafi zdobyć ośmiotysięcznik, zamiarem Wojtka było zdobycie Makalu w dobrym, sportowym stylu. Czy im się udało - dowiemy się z ich prezentacji.

Klub Podróżników z Lechem Flaczyńskim już 29 marca 2019 roku o godz. 18.00 w Marinie Grudziądz. Wstęp wolny, zapraszamy!

powrót do listy