Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Malwina: Podczas wakacji nie rozstawała się z rowerem. Najpierw podbiła Bałkany, gdzie wzdłuż chorwackiego wybrzeża Adriatyku dotarła do dzikiej Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny. Następnie w myśl twierdzenia: „Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!”, postanowiła wyruszyć w rowerową podróż z Polski do Hiszpanii. Spowodowała, że jej najlepszy kumpel wsiadł na rower i razem z nią pojechał pod bramę Katedry w Santiago de Compostela. Ich droga prowadziła przez 6 krajów Zachodniej Europy, o których wiedzieli niewiele. Pokonali ponad 3 tysiące kilometrów, spędzili 230 godzin na rowerze, a na swojej drodze spotkali wspaniałych ludzi o otwartych sercach.
Marcin: 17 czerwca 2017 roku wyruszył rowerem z Ząbkowic Śląskich, swojego rodzinnego miasta,
w podróż dookoła świata. Jadąc przez Czechy, Słowację i Węgry dotarł do malowniczych Bałkanów, gdzie przyszło mu się zmierzyć z Górami Dynarskimi. Jazda z 40-kilogramowym bagażem w upale sięgającym 40˚C nie była łatwym zadaniem. Po pokonaniu 3 tysięcy kilometrów znalazł się w Atenach, skąd przepłynął promem na magiczną wyspę długowieczności Ikaria, pełną niebiańskich plaż i pięknych krajobrazów. Stamtąd udał się do Turcji, która całkowicie oczarowała go swoją różnorodnością. Niestety musiał przerwać swoją podróż tuż przed granicą z Iranem. Wrócił do Polski, lecz nie na długo!

Dookoła świata czy po Europie, cel ich wypraw jest taki sam - doświadczyć i zobaczyć, jak najwięcej. Jak wygląda podróżnicza rowerowa codzienność? Posłuchajcie historii napisanych rowerem,
a poznacie odpowiedź na to pytanie.

"Raz się żyje. Historia pisana rowerem" - Klub Podróżników z Malwiną Dobrowolską i Marcinem Długopolskim w Marinie Grudziądz już 20 stycznia (wyjątkowo sobota) o godz. 18.00. Wstęp wolny, zapraszamy!

powrót do listy