Informacjaturystyczna
PatyczakiNordic Walking
KorsarzRestauracja
CampingRudnik

Półmaraton w klimacie lat 70 - tych
Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku, Akademia Biegania i maratończyk Mariusz Giżyński zapraszają na VI edycję Półmaratonu Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego, która odbędzie się 3 maja 2018 roku. - Jak co roku w majowy weekend chcemy przypomnieć postać związanego z naszym miastem Olimpijczyka, złotego medalisty z Moskwy z 1980 r. w biegu na 3000 m z przeszkodami Bronisława Malinowskiego – mówi Izabela Piwowarska, dyrektor półmaratonu. - Trasa biegu prowadzić będzie ze stadionu Olimpii Grudziądz, której barwy reprezentował sportowiec, przez most na Wiśle, na którym tragicznie zginął w wypadku samochodowym w 1981 r, do Rulewa na skraju Borów Tucholskich, gdzie B. Malinowski spędził dzieciństwo i młodość.
W tym roku organizatorzy chcą także zabrać uczestników biegu w przeszłość – wprost do lat 70 – tych, kiedy lekka atletyka królowała na największych światowych arenach a polscy sportowcy byli prawdziwymi klejnotami w jej koronie.
Bieg z roku na rok się rozrasta. W VI edycji pobiec może nawet 1000 osób.
-  Kontynuować będziemy także tradycję z roku ubiegłego organizując Biegi dla dzieci „Być jak Bronek”, aby i nasze dzieciaki czerpały z wartości, jakimi całe życie hołdował patron biegu – mówi dyrektor biegu.
Nowością jest także organizacjia Grand Prix Trzech Półmaratonów czyli wspólna klasyfikacja dla uczestników biegów w Grudziądzu, Ostródzie i Iławie.
Regulamin biegów, link do zapisów i wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.polmaratongrudziadz.pl oraz na facebooku.

powrót do listy